Navigation:  Jak začít se systémem pracovat > Spuštění programu a příhlášení do systému >

Spuštění systému a databázové verze

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Způsoby spuštění systému Soft-4-Sale G5

Systém Soft-4-Sale můžete spustit standardně jako jiné Windows aplikace a to následovně:

Ze systémového menu Start, resp. jeho submenu Programy
Pomocí zástupců na Ploše nebo v panelu pro rychlé spouštění.

note2 Vytvoření zástupců v menu Start, na ploše nebo v panelu pro rychlé spuštění na PC, na němž probíhá instalace, nabízí již instalační program.

Příkazem S4S-START.exe z místa, kde je program nainstalován (standardně adresář Soft-4-Sale na lokálním PC nebo na Windows serveru)

 

Systém Soft-4-Sale G5 lze spouštět i s různými parametry. Pro běžnou práci to však nebudete potřebovat.

Popis některých vybraných parametrů:

/user Jméno

Umožní přeskočit zadávání uživatele. Hodnotou parametru musí být platné uživatelské jméno některého z uživatelů. Pak se rovnou po spuštění pokusí přihlásit zadaného uživatele s prázdným heslem. Pokud má vybraný uživatel v systému přidělené heslo, pak se zobrazí dialog pro přihlášení, s již předvyplněným uživatelem. Stačí doplnit pouze přístupové heslo.

Například: C:\DEMO\S4S-START.EXE /user Jirka

 

/config

Umožní uživatelsky ovlivnit základní nastavení prostředí pro běh systému v registrech windows (bez nutnosti větší IT znalosti těchto registrů).

Například: C:\DEMO\S4S-START.EXE /config

 

Popis ostatních dostupných parametrů není záměrně součástí této příručky, jelikož je nevyužijete.

 

Kontrola běhu a spuštění databázového serveru

Pro běh systému je nutný běh databázového serveru. Pokud není databázový server z nějakého důvodu dostupný, systém nahlásí chybu

"Nebyla nalezena datová část s4s-dat1.mdb nebo s4s-dat2.mdb nebo s4s-syst.mdw systému Soft-4-Sale G5 v adresáři ......".

Způsob připojeníní databázového serveru může být různý, viz poznámka dále, závisí na vaší konkrétní instalaci a na tom, zda jste si databázový server nainstalovali jako samostatnou aplikaci nebo jako servis (službu).

Vlastní spuštění

Při prvním spuštění programu po instalaci se provádí vytvoření databáze a řada dalších kroků, jak bylo popsáno např. v kapitole Instalace programu. Pokud spouštíte poprvé demoverzi s nahráním demonstračních dat či nějakých startovacích dat, nebo spouštíte program poprvé po aktualizaci stávající verze, provádí se navíc ještě připojení databáze. Proto první spuštění po nové instalaci, či po upgrade trvá znatelně déle než spouštění při běžném používání systému.