Navigation:  Instalace a nastavení > Instalace systému Soft-4-Sale G5 >

Soft-4-Sale verze G6

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

skol14-g6

 

Systém ve verzi G6 je nová verze systému Soft-4-Sale využívající novější aktuální technologie Microsoft Access 2013 a další aktualizované komponenty.

 

 

Microsoft Access 2010 nebo 2013

 

Podmínkou migrace je instalace prostředí Microsoft Access 2013 Runtime, případně verze 2010. Verze 2013 je funkční na systémech Windows 7 a vyšší, Windows Server 2008 R2 a vyšší. Pokud máte starší operační systém, je třeba zvolit verzi 2010. V obou případech je však nutné použít 32-bitovou verzi.

 

 

Upgrade (z libovolné verze)

 

Nutná znalost platného aktivačního klíče! Upgrade se provádí nad serverem nebo na samostatném satelitu.

Pokud probíhá upgrade z verze 5, provede systém kompletní instalaci prostředí (MS Access pokud chybí, FMT Total Memo – řešení RTF textů, aplikační programy, programové skupiny, ikony, zápisy do registru, …) odložení dat OLDVER16 a OLDVER. Proběhne instalace verze pro zákazníka (úpravy a konfigurace) + reimport dat ze staré verze.

Pokud probíhá upgrade ze starší verze G5 provede systém jen instalaci nové verze pro zákazníka (úpravy a konfigurace) a neprobíhá reimport dat nýbrž jen úprava datové struktury do podoby nové verze. Reimport dat představoval časově nejnáročnější etapu upgrade a proto budou následující upgrade výrazně rychlejší především u zákazníků s velkým objemem dat.