Navigation:  Zboží >

Dealerské ceny

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Jak fungujÍ

Dealerský systém umožňuje vést dealerské ceny v systému pro zadaný počet dealerských skupin. Počet dealerských skupin řídí uživatel, který je omezen pouze rozhodnutím uživatele. K uživateli se pak systém chová tak, že v případě, že je pro zákazníka vytvářena nabídka, faktura, prodejka nebo přijatá objednávka jsou automaticky nabízeny příslušné dealerské ceny jako ceny standardní. Pokud tedy tvořím nabídku pro danou firma ABC, která je zařazena do dealerské skupiny A, pak při přenosu zboží z ceníku do nabídky, převezme se jako standardní cena ta cena, na kterou je aplikována dealerská sleva. Systém uvnitř eviduje pouze procentuální sazbu slevy, a proto při změně prodejních cen jsou automaticky změněny i ceny dealerské. Sleva je samozřejmě vázaná na ceny prodejní. Přesto že systém obsahuje dealerské slevy lze při vytváření dealerských cen zadat jako definici slevy požadovanou výši marže. Takto zadaná dealerská sleva se uvnitř systému přepočte opět na slevu. Pouze mezi definicemi zůstává záznam o tom, že výpočet proběhl na základě zadání požadované marže a lze jej opakovat.

Při změně nákupní ceny k žádnému přepočtu nedojde. Pokud vytvářím nabídku pro firmu, která není zařazena do žádné dealerské skupiny, použije se jako dřív standardní cena prodejní ceníková.

Systém Soft-4-Sale umožňuje při vytváření dokumentů (nabídka, faktura, ...) měnit standardní cenu prodejní. Tato funkce i při aplikaci dealerského systému zůstává zachována. Uživatel tedy může modifikovat i cenu s dealerskou slevou na konkrétní cenu, kterou pro některý speciální obchodní případ chce dealerovi poskytnout. Tato cena může být vyšší i nižší než je cena dealerská.

Tak jak je popsána funkce systému při tvorbě, tak funguje dealerský systém i při vytváření ostatních dokladů - faktura, přijatá objednávka, prodejka. Pokud využíváte funkce umožňující generování dokladů (např. z nabídky fakturu), pak se samozřejmě přenáší cena použitá ve zdrojovém dokumentu. Pokud byl zdrojový dokument vytvořen ve standardních cenách pro dealera, pak i cílový dokument obsahuje tyto ceny standardní - tedy ceny dealerské.

Jsou zde funkce nutné pro definici dealerských skupin, definice dealerských slev, přehledy dealerských cen a jednoduchý tisk dealerských ceníků, přehled dealerů, apod. Kromě této základní oblasti exstuje ještě  funkce Tisk ceníků, kde uživatelé najdou mezi typy výstupů dva další ceníky "dealerský ceník", a "zkrácený dealerský ceník". Změna se promítla i do databáze kontaktů, kde na základní kartě najdete vedle příznaku DEALER i pole pro výběr DEALERSKÉ skupiny. Definici dealera zajistíte pomocí dvou údajů na kartě kontaktu. Proškrtnete políčko DEALER a zadáte příslušnost k dealerské skupině.

V této kapitole jsou podrobněji popsána následující témata:

Definice dealerských skupin
Definice dealerských slev
Nová definice slevy
Přepočet dealerských slev
Tisk definic dealerských slev
Přehled dealerských cen
Tisk přehledů dealerských cen
Přehled dealerů
Tisk přehledů dealerů