Vyplněním číselníku satelitů práce nekončí. Je třeba ještě definovat číselné řady, aby se tak zabránilo datovým konfliktům při replikacích. Pro nastavení číselných řad je speciální příkaz číselné řady v menu replikace. Tento příkaz otevře přehled nastavených číselných řad, do kterého se přímo mohou zadávat nové údaje. Na jednom řádku, což je jedna definice číselné řady, musí uživatel postupně doplnit kód satelitu na který se číselná řada váže, jméno souboru ke kterému se číselná řada vztahuje a buď prefixovým postupem a nebo postupem intervalovým musí zadat číselnou řadu. Prefixový postup, norma znamená, že pokud uživatel zadá pro satelit 02 soubor nabídky prefix N2, všechny čísla nabídek, které budou v satelitu 02 vytvořeny, nebo je bude mít uživatel možnost opravovat, budou začínat kódem N2, např. N297001, N20056, atd.
Prefixová norma
Prefixová norma tedy pomocí libovolného počtu úvodních znaků omezuje možnosti při generování a práci s daným číslem a musí je omezit tak, aby nedocházelo ke konfliktu mezi jednotlivými satelity. K prefixové normě patří i možnost zadat hvězdičku. Takto zadaná norma znamená, že daný satelit k danému souboru má absolutní přístup, může tedy opravovat, měnit a vytvářet nové záznamy dle vlastní libovůle. Tento postup je sice velice jednoduchý, ale velice nebezpečný v případě, že jiným satelitům umožňujeme tvorbu dokladů. Tento postup je možný tehdy, pokud organizační struktura uživatele systému S4S umožňuje nebo dokonce přikazuje, aby např. čísla faktur mezi sebou vzájemně telefonicky konzultovali před jejím zadáním. Tento postup nedoporučujeme.
Speciálním zadáním číselné řady je i vlastní fakt, že daný satelit k danému souboru nemá definovanou číselnou řadu. Fakt, že satelit nemá definovanou číselnou řadu k danému typu souboru může znamenat dvě věci. Za prvé, v případě, že i jiný satelit má definovanou nějakou číselnou řadu k tomuto souboru tzn. že daný satelit nemá vůbec právo změnit a vytvářet daný typ záznamu.
Příklad
Obchodník s notebookem nemá vytvořen záznam o fakturách, nemá definovanou číselnou řadu pro faktury přestože ostatní satelity centrální a pobočkové tuto číselnou řadu definovanou mají. V tom případě obchodník s notebookem může prohlížet vystavené faktury, ale nemůže vytvořit novou nebo opravit jakoukoliv jinou fakturu ze systému. Druhá varianta je, že nikdo z uživatelů nemá nastavenu číselnou řadu k danému typu souboru, v tomto případě jsou číselné řady těch dokladů nekontrolovány. Obecně tento fakt, že nejsou nastaveny číselné řady je faktem, který platí při spuštění. V souvislosti s touto definicí je potřeba si uvědomit, že pokud jsou aktivovány replikace a mají replikace fungovat a není vyplněn žádný záznam v číselných řadách je veškerá prevence proti datových konfliktů nulová a replikace nadělají více škody než užitku. Před vlastní aktivací replikací je samozřejmě nutné číselné řady nastavit. Nastavování číselných řad je umožněno pouze centrálnímu satelitu, pouze satelitu 01 je možno někdy později opravovat číselné řady a opravovat nastavení číselných řad je možné v režimu vypnutých replikací, tzn. na licenční kartě není zadán kód satelitu.
Varianty masek číselných řad (Like)
A*A začíná "A",cokoli, končí "A", (např. aBBB0001a).
[A-Z] začíná písmenem z intervalu (např. F0001).
[!A-Z] NEzačíná písmenem z intervalu (např. 1-08001).
A#A* začíná "A", číslo, pokračuje "A" (např. A2A-08011)
A[L-P]#[!C-E]* začíná "A", následuje znak z intervalu, následuje číslo, následuje znak jež není v intervalu (např AK3G0001).
B?T* začíná "B", následuje jeden znak, následuje "T", následuje cokoli (např. BAT123khg).
POZN: výraz v [ ] zastupuje vždy je jeden znak, takže pro vymaskování tří znaků by musel být [ ][ ][ ]*